Prodloužení distanční výuky, ošetřovné

Vážení rodiče.

Zajisté jste zaznamenali, že i po 2.11. bude probíhat distanční výuka na všech stupních škol. Termín ukončení distanční výuky zatím není znám. Proto budeme i nadále učit online. Pokud má Vaše dítě problémy s připojením na naše online hodiny, dejte nám, prosím, vědět. Stále máme k dispozici ještě několik tabletů nebo notebooků k případnému zapůjčení pro naše žáky. 

Množí se také dotazy na ošetřovné, proto zasíláme komplexní informace, podrobněji viz

Informace o ošetřovném

Ze zákona není možné čerpat ošetřovné během prázdnin a tzv. ředitelského volna. Konkrétně v týdnu 26. 10. – 1. 11. došlo k souběhu několika typů dnů – státní svátek, víkend, prázdniny, atd. V toto týdnu bude nárok na ošetřovné následující:
 
26. 10. –  27. 10. – ošetřovné bude náležet, školy jsou uzavřené nařízením vlády
28. 10. – ošetřovné bude náležet, jedná se o státní svátek 
29. 10.  –  30. 10.  – ošetřovné nenáleží, jedná se o dlouhodobě avizované podzimní prázdniny – rodič musí řešit se zaměstnavatelem např. dovolenou
31. 10. – 1.11. – ošetřovné bude náležet, jedná se o víkend
 
Rodič standardně vyplní výkaz péče za daný kalendářní měsíc, jako tomu bylo na jaře. Formulář se v současné chvíli aktualizuje na nové podmínky a bude k dispozici v příštím týdnu. Rodič ošetřovné ukončovat nebude, ve výkazu péče označí dny kdy pečoval, zaměstnavatel pak vyznačí čtvrtek a pátek jako pracovní – rodič si vyřeší se zaměstnavatelem volno stejně, jako kterékoli jiné prázdniny, když potřebuje být s dítětem doma. Nejčastěji se bude jednat zřejmě o dovolenou a za tyto dny bude tedy klasicky náležet výplata od zaměstnavatele.

Přeji hezké podzimní dny.

Arnošt Žídek