Vědomostní

Matematická olympiáda

Okresního kola matematické olympiády 6. tříd se zúčastnilo 6 žáků z 6.C a v konkurenci 41 soutěžících obsadili: Katka Bártová a Eliška Jüstelová 1. – 4. místo, Ester Tenglerová 6. – 9. místo, Valerie Kropáčová 13. – 17. místo, Jakub Grambal a Štěpán Riemel 18. – 23. místo.

V kategorii 7. tříd soutěžili Jindřiška Mateřanková a Michael Abrahám ze 7.C. Z celkového počtu 40 soutěžících Jindřiška skončila  na  10. – 13. místě a Michael na  27. – 28. místě.

Zástupci 8. tříd dosáhli výborných výsledků – Eva Martikánová a Teodor Kořínek z 8.C stáli na stupních vítězů – dělili se o 1. – 3. místo. Celkově zde soutěžilo 33 žáků.

V kategorii 9. ročníků naši školu zastupovali Ondřej Štábl, Ráchel Aronová a Hanka Polášková.

Ráchel postoupila do krajského kola, ve kterém obsadila výborné 4. – 12. místo.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a výborné výkony.

P. Kleinová

Fyzikální olympiáda

Dne 18. dubna proběhlo distanční formou okresní kolo FO. V kategorii F test vypracovali 4 žáci z 8.C a v konkurenci 18 soutěžících se stali úspěšnými řešiteli. Linda Králová obsadila 7. místo, Daniel Šnajder 5. místo, Radim Cigánek 4. místo a Amálie Kropáčová skvělé 2. místo.

V kategorii E výborné 3. místo a tím postup do krajského kola vybojoval Ondra Štábl z 9.C. Do krajského kola (22.4.) mu budeme držet palce!

Děkujeme nadějným fyzikům za čas věnovaný přípravě na soutěž a skvělou reprezentaci školy.

J. Kerlin

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Krajské kolo zeměpisné olympiády proběhlo 1. dubna formou online testu a Katka, Honza a Kuba ho zvládli výborně. Za své znalosti a dovednosti byli oceněni účastnickým listem.

Všem třem děkujeme za přípravu a reprezentaci naší školy.

D. Žurková, T. Frkal

Okresní kola olympiády ze zeměpisu a angličtiny

Naše děti jsou opět úspěšné v soutěžích.

V zeměpisné olympiádě vyhrála okresní kolo ve své kategorii Katka Bártová z 6.C, Jan Krzywoň ze 7.B a Jakub Kelner z 8.C skončili ve svých kategoriích druzí. Všichni tři tímto výsledkem postupují do krajského kola. Pro představu obtížnosti se každé věkové kategorie účastnilo 30-40 dětí z okresu Opava.

V olympiádě z angličtiny se ve své kategorii na třetím místě umístila Jindřiška Mateřanková ze 7.C.

Gratulujeme úspěšným žákům, ale také děkujeme všem zúčastněným.

Přírodovědná soutěž na Mendelově gymnáziu

Ve čtvrtek 10. prosince 2020 proběhl 12. ročník Přírodovědné soutěže, kterou pro tříčlenná družstva základních škol pořádá Mendelovo gymnázium Opava. Soutěž měla jako vždy dvě části – natočení krátkého videa na téma „Chemie v kuchyni“ a test z fyziky, chemie a přírodopisu, který letos proběhl online formou.

Naši školu skvěle reprezentovalo družstvo „RaZuHa“ ve složení Ráchel Aronová, Zuzka Kleinová a Hanka Polášková z 9.C. Jejich video Princ versus čaroděj bylo žáky i učiteli MGO vybráno jako nejlepší a v testech se děvčata umístila na 2. místě. Po sečtení bodů se Ráchel, Zuzka a Hanka dělí o 1. místo se ZŠ a MŠ Bolatice.

Děkuji Ráchel, Hance a Zuzce za vynikající reprezentaci školy, bezva nápad a téměř profesionálně natočené video, prokázání přírodovědných znalostí a samostatnost a chuť udělat něco navíc.

L. Lyková

Matematický klokan

Snad každoročně se v každé základní škole řeší v jarních měsících celosvětová matematická soutěž Matematický klokan.

Všichni víme, že letošní rok je netradiční snad ve všem. Na jaře díky pandemii se Klokan neuskutečnil, na podzim byl již připraven termín na 23. října, ale opět došlo k uzavření škol a nastala distanční výuka.

Kolektiv matikářů  ZŠ Otická nezahálel a připravil pro všechny žáky od 2. do 9. tříd na středu 11.11. počtářský blok Matematický klokan on line

ON LINE počtářské soutěže se zúčastnilo 167 dětí z 1. stupně a 243 dětí z 2. stupně.

Vždy se soutěží ve 4 kategoriích.

Nejmladší kategorie Cvrček měla 18 počtářských úkolů, žáci mohli získat celkem 90 bodů.

Nejúspěšnějšími řešiteli byla Amálie Sedlářová a Jakub Bortlík z 2.B třídy. Tito žáci získali všech  90 bodů.

Kategorie Klokánek má úkolů 24, počtáři mohou získat 120 bodů. Zde byl nejúspěšnější Tomáš Havel z 5.A – 115 bodů.

Žáci 6. a 7. tříd soutěží v kategorii Benjamín. Také řeší 24 matematických úloh, mohou získat 120 bodů. Nejúspěšnější řešitelkou byla Katka Bártová z 6.C  (120 bodů).

Nejvyšší kategorie ZŠ se nazývá Kadet. Zde byla nejúspěšnější řešitelkou Eva Martikánová  z 8.C, získala 108 bodů.

Nejmladším účastníkem soutěže byl žák 1.B třídy František, který byl úspěšným řešitelem Cvrčka a získal 62 bodů.

Soutěž v počítání, logickém přemýšlení a dumání nad netradiční matematikou se vydařila.

Magda Krasnokutská ZŠ Otická

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je klokan.jpg.