Družina

Základní informace

Provoz ŠD: 6:00 – 8:00 hod. | 11:30 – 17:00 hod.

Tel. kontakt do ŠD: 774 217 459

Vychovatelé ŠD:

 • Ioannis Xenitidis – vedoucí vychovatel 
 • Hana Dimčeva
 • Lenka Dubová
 • Eliška Lerchová
 • Mgr. Nikola Slovíková

Dokumenty ke stažení

Vnitřní řád ŠD Otická

ŠVP ŠD 2021-2022

Kroužky 2021/2022

Informace ke kroužkům organizovaných Školní družinou

 • Kroužky organizované školní družinou začínají od pondělí 20. září.
 • Platba za kroužky se provádí pololetně na účet SRPŠ (2401513615/2010)

Relaxační kroužek (Pondělí 15:00 – 16:00, pro 1. – 5. třídu, Lenka Dubová)

 • Nácvik relaxačních technik, které se zaměřují na uvolnění těla (hry, joga, meditace…). Cílem je tělesné a duševní uvolnění (práce s dechem, prvky arteterapie…).
 • Kapacita kroužku je 12 dětí, poplatek činí 200 Kč na 1. pololetí.

Keramický kroužek (1. – 2. třída úterý 14:30 – 15:30, 3. – 5. třída úterý 15:30 – 16:30, Hana Dimčeva)

 • Práce s hlínou, výroba figurek, zvířátek, misek, talířů, atd. Cílem je rozvoj kreativity a představivosti za pomocí různých technik, rozvoj hrubé i jemné motoriky dětí, fantazie, citu pro barvu, tvary a materiál, radost z vlastnoručně vytvořeného výrobku.
 • Kapacita kroužku je 15 dětí, poplatek činí 300 Kč na 1. pololetí.

 Sportovní hry (Úterý 14:30 -15:30, pro 1. – 5. třídu, Eliška Lerchová)

 • Seznamuje děti s pravidly různých sportovních aktivit, rozvíjí a upevňuje pohybovou koordinaci, učí spolupráci, zdravé soutěživosti a utváří dobrý vztah k pohybu zábavnou formou. Děti si vyzkouší mnoho sportů, jako jsou fotbal, basketbal, volejbal, až po ty méně tradiční jako jsou slackline, discgolf nebo softball
 • Kapacita kroužku je 20 dětí, poplatek činí 100 Kč na 1. pololetí.

Tvořivý kroužek (Středa 15:00 – 16:30, pro 1. – 5 třídu, Eliška Lerchová)

 • Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky s různorodými materiály. Vyzkouší si taktéž šití, vytváření modelů a jiné zajímavé kreativní dovednosti. Cílem je rozvinout svou fantazii, estetické cítění a jemnou i hrubou motoriku.
 • Kapacita kroužku je 15 dětí, poplatek činí 300 Kč na 1. pololetí.

 Florbal (Středa 15:00 – 16:00, pro 1. – 5. třídu, Ioannis Xenitidis)

 • Hravou formou se děti naučí základy florbalu a pravidla hry; děti se účastní také soutěží. Cílem je seznámit děti s tímto sportem a věnovat se tak pravidelnému pohybu
 • Kapacita kroužku je 30 dětí, kroužek je

 Vaření pro děti – Malí kuchtíci (Středa 15:00 – 16:30, pro 3. – 5. třídu, Nikola Slovíková)

 • Příprava jednoduchých jídel podle receptů české i mezinárodní kuchyně. Cílem je u dětí rozvíjet schopnost připravovat jednoduché pokrmy teplé i studené kuchyně, seznámit je s etiketou stolování a pravidly zdravé výživy
 • Kapacita kroužku je 12 dětí, poplatek činí 400 Kč na 1. pololetí.

 Malí kutilové (Čtvrtek 14:45 – 15:45, pro 2. – 5. třídu, Ioannis Xenitidis)

 • Přiblížení řemeslných prací, práce se základním nářadím a materiály (zejména dřevem); výroba předmětů podle plánků a zadání. Cílem je naučit manipulaci s jednoduchými nástroji, rozpoznání jednotlivých nástrojů a materiálů a rozvoj manuální zručnosti.
 • Kapacita kroužku je 12 dětí, poplatek činí 200 Kč na 1. pololetí.

Robotika (Čtvrtek 15:30 – 16:30, pro 3. – 5. třídu, Ioannis Xenitidis)

 • Stavění a programování pomocí aplikací s využitím stavebnic (lego, cheva, merkur ,…), se kterými se žáci mohou později setkat na vyšší stupni. Cílem je rozvoj technického myšlení, představivosti u dětí, schopnost orientace a sestavování podle plánku či zadání.
 • Kapacita kroužku je 12 dětí, poplatek činí 100 Kč na 1. pololetí.

Přihláška do kroužku organizovaného školní družinou

Jméno dítěte:

Třída:

Název kroužku, o který máte zájem:

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 
                 

Datum:

   

Podpis zákonného zástupce:

   

Indiáni

Léto s kovbojem? Ale kdeže! Letos školní družinu obsadili indiáni! Děti z 1.A a 1.B si z družiny udělaly své indiánské území, na kterém vyráběly totemy, čelenky a učili se i indiánské bojové pokřiky.

Graffiti

Ve školní družině nás navštívil specialista na graffiti Vojtěch Král, který dětem představil své díla (krom graffiti i umění malby na plátno, výrobu choreografii, či malby do dětských pokojů). Následně si děti vyzkoušely vytvořit své vlastní jméno v graffiti stylu, překres obrázků pomocí čtvercové metody a na závěr si třída společně vytvořila pomocí sprejů graffiti nápis, který nám nyní bude nějakou dobu zdobit areál školní zahrady. Děkujeme za velmi povedený den!

Planetárium

Návštěva planetária byla pro všechny z nás úžasný zážitek. Ocitli jsme se na chvíli v opravdovém vesmíru a na závěr otázky nebraly konce…

Určitě to nebude poslední návštěva našeho opavského Planetária na Slezské univerzitě.

Přednáška Českého červeného kříže

Pro děti z 2.A si připravil Český červený kříž přednášku na téma „první pomoc“. Co to první pomoc je, jak ji poskytnout a komu si děti nejdříve řekli s paní lektorkou slovně, následně si i teorii vyzkoušeli na sobě a simulátoru.

Dětský den

Ve čtvrtek 3.6 se ve školní družině uskutečnil dětský den plný her a soutěží pro děti. Počasí nám vyšlo krásné a děti byly moc šikovné! Proto každý účastník po splnění všech úkolů dostal sladkou odměnu. Děkujeme všem dětem za krásné odpoledne!

Den dětí na Školním statku

Den dětí na Školním statku mezi zvířátky. Ani se nám nechtělo odejít, ale pěkné odpoledne jsme zakončili návštěvou cukrárny a to byla parádní tečka za parádním dnem. Děti z 1.B.

Návštěva pana Včelaře

Do naší školní družiny zavítal pan Včelař, který dětem vysvětlovat, jak vzniká med, jak se o takové včely starat a jak se k nim chovat. Děti si vyzkoušeli jak vypadají včelařské pomůcky a ochutnali také přímo domácí med. Na závěr si každý svou vlastní včelku i nakreslil.

 

Třeťáci opět spolu

Děti třetích tříd jsou po dlouhé době opět spolu a tak jsme s nimi zašli ven na procházku a na dětské hřiště. Odpoledne si děti doplnily energii ovocem a zeleninou.

Prvňáčci kreslili na porcelán

Děti ze třídy 1.A se v rámci projektového dne s lektorkou Katkou popraly s kresbou na porcelán a velmi se jim to povedlo. Děkujeme za krásné odpoledne!

Prvňáčci pro maminky

Děti 1.A a 1.B se připravily na svátek svých maminek a s láskou jim vyrobily krásné dárečky s přáním. Velmi se jim to povedlo a doufáme, že své maminky potěšily.

Hana Dimčeva

Prvňáčci v opavské Minizoo

Děti z 1.A navštívily opavskou MiniZOO. Dětem se návštěva moc líbila a věříme, že i zvířátka byla ráda, že po dlouhé době viděla své malé obdivovatele.

Hana Dimčeva

Jaro v družině

Počasí nám tento týden docela přeje a snažíme se odpoledne v družině s dětmi trávit čas co nejvíce venku. Ať už na školním hřišti, zahradě, průlezkách, nebo procházkami do parku. Družinové děti z 1.A, 2.B a 4.A tento týden navštívily Dvořákovy sady a Sady Svobody. Děti si prohlédly a vyzkoušely novou venkovní expozici a také si prošly naučnou stezku s úkoly s názvem „Hravě po Opavě“, kterou vytvořilo Středisko volného času Opava.

Ioannis Xenitidis

FOTOATELIÉR – DĚTI A SNĚHULÁCI, 1.B, 27.1.2021

Společně jsme s dětmi namalovali makety sněhuláků, které nám úžasně posloužily k nápaditým fotografiím, kdy obličeje dětí nahradily obličeje sněhuláků. Však se podívejte, jak jim to slušelo…

Hana Dimčeva

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY, 1.A, 1.B, 25.1.2021

Děti našich dvou prvních tříd si v pondělí 21. ledna zasoutěžily při družinových olympijských hrách. Vyzkoušely si některé olympijské disciplíny, jako jízdu na lyžích, střelbu na určený cíl, hokejové dovednosti při střelbě do brány, ale i mnoho dalších netradičních disciplín, jako například krmení ledních medvědů, luštění zimní křížovky a mnoho dalších parádních her. Zábavné odpoledne se moc povedlo, i když pro málo sněhu venku se soutěžilo v herně družinky. 

Hana Dimčeva a Blanka Kokořová

 

2.A SI UŽÍVÁ SNĚHOVÉ NADÍLKY A HER VE SNĚHU, LEDEN 2021

Co více si přát, než děti, které dovádějí ve sněhu. Nevadí jim zima, zmrzlé ruce, promočené oteplováky nebo boty, hlavně, že stojí sněhulák a je prostě zábava 🙂

Ioannis Xenitidis

ZDOBENÍ STROMŮ A MALOVÁNÍ VE SNĚHU, 2.B

Děti z 2.B zdobily stromy a zkoušely malovat do barvami ve sněhu.

Jana Štenclová

DOVÁDĚNÍ VE SNĚHU, leden 2021

I trocha sněhu dětem udělala radost a měly tak krásné sněhové odpoledne. Stavěli se sněhuláci, nechyběla koulovačka a sjíždění družinkových mini kopečků na všech možných lopatách, saních a všem, co bylo k mání…

NOVOROČNÍ NADÍLKA NOVÝCH HER VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ, leden 2021

Děti ve školní družině dostaly novoroční nadílku nových deskových her a dřevěných kostek, které se na jednotlivých odděleních začaly postupně učit hrát a jak je vidět, děti to baví a užívají si parádní zábavu při hře 🙂  Hry se vybíraly moderní a také do každého oddělní adekvátně podle věku dětí, ale tak, aby byly nejen zábavné, ale děti se zároveň učily při hrách počítat, rozvíjet strategické a logické myšlení, spolupracovat aj. Dřevěné kostky vybízí k nádherným stavbám, které denně můžete v naší družině vidět. 

MODRÉ DOVÁDĚNÍ, leden 2021

V největší herně školní družiny máme nový modrý koberec. S novým kobercem ladíme i novou výzdobu. Pustili jsme se do techniky inkoust a zmizík… a jak jinak, než SNĚHULÁKY!  I nejmenší kluci se pustili do výzdoby a vyrábí obrázky s lepením ubrousku. Všechny děti se snaží o příjemné prostředí v naší herně. Jsou velmi šikovné a tvůrčí.

Hana Dimčeva

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ, 2.B, prosinec 2020

Děti z 2.B si zdobili jablíčka ve vánoční atmosféře. Stromeček nazdobený, koledy hrály a k tomu hernou vonělo všechno možné koření. 

Jana Štenclová

DRUŽINOVÉ SVATBY VE 2.B, 17.12.2020

Láska kvete v každém věku, i mezi dětmi ve škole a družině. Přátelství dvou kamarádů a kamarádek se oslavilo i „družinovou svatbou“ .

Jana Štenclová

PLNĚNÍ DRUŽINKOVÝCH BOBŘÍKŮ

O co jde? Splnit 5 níže popsaných družinkových bobříků. 

V jeden den jich lze splnit hned všech 5, ale nemusíš nikam spěchat, neboť tuto bobříkovou část ukončíme až v pátek 20. listopadu. Záleží tedy jen tobě, na tvé chuti, jak si je naplánuješ. Poctivě si zapisuj, vyfoť se nebo se nám při jeho plnění natoč 😉 .

Své úspěchy, vtipné fotky či videjka nám opět zasílej na náš družinkový email: druzinaoticka@gmail.com, abychom poté mohli vyhlásit vítěze za nejvtipnější příspěvek-fotku, video a také vítěze za nejrychlejší splnění všech 5 bobříků.

ÚKOLY:

1.) Rovnovážník: Někde ve volném prostoru se postav na jednu nohu a zavři oči. Tvým úkolem je vydržet v této pozici danou dobu, aniž by ses dotkl jinou částí těla země, nebo čehokoliv jiného. Vydrž 1 minutu. Nohy během celé doby nemůžeš měnit. Jestli očko jen trochu pootevřeš, musíš začít znova. Při plnění tohoto úkolu měj u sebe dalšího člověka, který ti bude měřit čas a zároveň bude dbát na tvou bezpečnost.

2.) Potápník: vlož do velké nádoby plné vody jablko (případně do dřezu, mísy, umyvadla). Tvým úkolem je jablko sníst pouze pomocí úst, bez použití rukou. Jablko okousej na co nejmenší ohryzek. Výška vody v nádobě musí být minimálně 2x taková, jaká je velikost jablka. Pokud máš alergii na jablka, vyber si jiné adekvátní ovoce.

Večerníček: Kdo by ho neměl rád. Tuto animovanou postavičku znají snad všichni. Už 55 let nám přináší pravidelně večer co večer pohádku, na kterou se těší tisíce dětí a milióny dospělých. Je to slušný hoch, vždy se ukloní, smekne svou čepici a popřeje nám dobrý večer, po skončení zas dobrou noc. Vzdejme hold tomuto fenoménu! Pro dnešní den se i ty staň aspoň na chvíli Večerníčkem. Poskládej si papírovou čepici ze starých novin či časopisu a nos ji minimálně 3 hodiny na hlavě. Samozřejmě je potřeba zhlédnout  v televizi nějaký díl.  Pokud chceš vzdát hold absolutní, po skončení Večerníčku jdi ihned spát –  určitě se Ti budou zdát krásné sny 😉

4.) Koktejl: Staň se barmanem a namíchej pro sebe a někoho dalšího chutný koktejl a společně si připijte!  Fantazii se meze nekladou. Na zdraví!

5.) Chechtal: Závěrečná bleskovka je tu a s ní i porce dobré zábavy. Tvým úkolem bude vybrat si člověka, ať už z rodiny, kterého se ti podaří rozesmát. Použít můžeš jakékoliv metody, vtipy, veselé scénky, kostýmy, převleky, pohybové kreace, zkrátka cokoliv. Můžeš uspořádat večerní představení, nebo někoho jen tak nečekaně zaskočit svým veselým číslem. Pokud se ti podaří dostat z někoho upřímný smích, máš vyhráno. Lechtání je povoleno až jako poslední možnost. 🙂

A už nám chodí krásné příspěvky při plnění boboříků…

HALLOWEENSKÁ SOUTĚŽ

Milé děti, milí rodiče.

Protože se zatím ještě ve škole ani v družině nepotkáme, tak letošní Halloweenské oslavy, plné strašidel a bubáků budeme prožívat každý doma. My jsme ale v družince nezaháleli a na Halloween jsme dokonale připraveni.

Jak to máte vy děti? Vyráběli jste nějaké ozdoby, dlabali dýně a dávali do nich svíčky, aby vám večer svítily? Nebo jste se doma oblékli do strašidelných masek a kostýmů? Pokud ano, podělte se s námi všemi, vyfoťte a obrázky pošlete na mailovou adresu naší družiny:

druzinaoticka@gmail.com

A kdo se chce ještě přidat, máte na to celý víkend a celý příští týden:-) Můžete tvořit a fotky nám posílat.

Nejzajímavější obrázky budou na stránkách naší školní družiny, kde si je všichni můžete prohlédnout:  http://www.zsoticka.opava.cz/druzina/

A protože je to HALLOWEENSKÁ SOUTĚŽ, budeme vyhodnocovat nejnápaditější příspěvky.

Mějte se pěkně a těšíme se:-)

vychovatelé ŠD Otická

A máme zde první úžasné haloweenské  příspěvky… 

Po velké poradě jsme se všichni vychovatelé shodli, že výhercem soutěže se stává krásný strašidelný hrad- obrázek č. 15! 

Na tohoto výherce v ŠD čeká odměna a děkujeme za krásný příspěvek!

Zdraví vás vychovatelé ŠD – Blanka, Hanka, Lenka, Jana a Honza

ŠD OTICKÁ VYHLAŠUJE SBĚR KAŠTANŮ A ŽALUDŮ A TAKÉ SBĚR STARÉHO PAPÍRU

informace – viz odkaz: ŠD OTICKÁ VYHLAŠUJE SBĚR KAŠTANŮ A ŽALUDŮ

 • již ukončeno

informace – viz odkaz: Sběr papíru

 • sběr papíru proběhne po návratu dětí do škol

PIŠKVORKY A GOLBÍCI-JEDLÍCI, 1.A a 1.B, 8.10.2020

Prvňáčci se společně pustili do souboje ve hře piškorky. Nejprve se děti učily hru na na kartách s políčky 3×3. Jakmile pochopily pravidla, začaly zkoušet novou hru Goblíci-jedlíci, která se mezi dětmi stala velmi oblíbenou.

Hana Dimčeva a Blanka Kokořová

PODZIMNÍ HRY NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ, 2.B, říjen 2020

Volby ve školní družině, 6.10.2020

Děti 4. B třídy měly úžasný nápad, chtěly si vyzkoušet, jaké to vlastně při těch volbách je 🙂 Tak jsme si takové malé volby udělali v družině a volili jsme si „šéfa“ dětí 4.B, jednu dívku a jednoho chlapce. Každý „volič“ dostal hlasovací lístek se jmény svých spolužáků a pěkně v soukromí za plentou mohl zaškrtnout, koho vybral. Pak následovalo vhození hlasovacího lístku do volební urny, pod přísným dohledem volební komise, kterou velmi zodpovědně pojali naši prvňáčci ze třídy 1.A 🙂 Bylo to zajímavé, napínavé a hlavně zážitek pro všechny děti.

Blanka Kokořová

Sběr kaštanů – děti z 1.B, 29.9.2020

Děti z 1.B vyrazily do Dvořákových sadů sbírat kaštany a zároveň si prohlídly právě probíhající výstavu.

Hana Dimčeva

Tvoření s prvňáčky, 1.A, 29.9.2020

Děti z 1.A a 4.B tvořily podzimní obrázky z luštěnin. 

Blanka Kokořová

 

Velká družinová párty – LOUČENÍ S LÉTEM – 16.9. 2020

Ve středeční odpoledne se děti školní družiny loučily s létem. Přes 90 dětí si užilo odpolední párty plnou soutěží, her a závěrečného opékání u ohně. Počasí bylo na objednávku, nejteplejší den týdne téměř letních teplot přímo nahrával atmosféře a možnosti se rozloučit s létem a pomalu přivítat podzim.

 

První dny prvňáčků v ŠD, třída 1.B, září 2020

První dny v družince – 1.B a 4.A a společné trávení času při hře a tvoření v herně. Malování a práce v družinovém pracovním sešitě, venku hrají malí s velkýma Honzo stávej:-)

Hana Dimčeva

 

Třída 1.B vyrazila na Rákosníčkovo hřiště, 9.9.2020

Parádní slunečné odpoledne na Rákosníčkovém hřišti si užili naši noví prvňáčci.

Blanka Kokořová

 


 

Příspěvky z akcí školní družiny ve školním roce 2019/2020….

 

ZÁBAVNÉ ČTENÍ V DRUŽINĚ, 6.3.2020

V družině si nejen hrajeme, ale také zkoušíme nové metody formou zábavy při četbě příběhu, pak se společně zamýšlíme nad obsahem a zkoušíme přijít na hlavní myšlenku. Děti z 3.A a z 3.B mají chytré hlavičky 🙂

Hana Dimčeva

TŘEŤÁCI NAVŠTÍVILI STŘELECKÝ KRUŽEK, 5.3.2020

Ve čtvrtek 5. března navštívily děti střelecký kroužek na Husově ul, který probíhá ve Středisku volného času v Opavě. Vyzkoušely si střelbu s laserové pistole, pod vedením pana instruktora. Děti aktivita velmi zaujala a odpoledne si užily.

Hana Dimčeva

FIRMA OSTROJ PŘEDALA DÁREK DĚTEM V KROUŽKU ROBOTIKY, 5.3.2020

Ve čtvrteční odpoledne navštívili zástupci firmy Ostroj a.s. naši školní družinu a v kroužku Robotiky předali dětem sponzorský dar ve formě stavebnic LEGO BOOST, s nimiž mohou děti stavět a programovat pomocí jednoduchých aplikací. Firmě Ostroj a.s. děkujeme, protože právě díky ní začal kroužek Robotiky v naší školní družině probíhat. Firma Ostroj a.s. zakoupila již v minulém školním roce 2018/2019 materiální vybavení pro tento kroužek, který je u dětí ve velké oblibě. Kroužek Robotiky vede pan vychovatel Ioannis Xenitidis a zároveň i kroužek Malí šikulové, který taktéž materiálním vybavením zaštítila firma Ostroj a.s.

PRVŇÁČCI NA HOROLEZECKÉ STĚNĚ, 4.3.2020

Třída 1.B se vydala do Střediska volného času v Opavě, kde si děti vyzkoušely své silové dovednosti a obratnost na horolezecké stěně.

Blanka Kokořová

MASOPUSTNÍ REJ, 3. A 4. TŘÍDY, 2.3.2020

Třeťáci a čtvrťáci si společně v tanečním rytmu zasoutěžili a parádně zatančili, sice bez masek, ale v rámci masopustních veselic se tradice dodržela. Bezva strávené chvilky v rytmu tance.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

PĚVECKÁ SOUTĚŽ ŠKOLNÍCH DRUŽIN, 26.2.2020

Dne 26.2. 2020 se děti čtvrté třídy zúčastnily pěvecké soutěže na ZŠ Ilji Hurníka, kde si vysloužily ocenění stříbrné pásmo.

Anna Tenglerová

TURNAJ ŠD V BASKETU 3. TŘÍD A VE FLORBALU 2. TŘÍD, 17. a 24.2.2020

Veleúspěšné vystoupení na sportovním poli mají za sebou žáci naší ŠD, kteří během týdne absolvovali dva turnaje probíhající na ZŠ E. Beneše. Nejdříve se konal turnaj ve florbalu pro žáky 2. tříd. Zde jsme v silné konkurenci skončili na krásném 2. místě! Následoval basketbalový turnaj, který byl určen pro žáky 3. tříd. Zde jsme nedali ostatním soupeřům sebemenší šanci a všechny zápasy jsme vyhráli. Dokonce jsme za celý turnaj obdrželi pouze jeden koš. Zaslouženě si tak děti na tomto turnaji došly pro zlaté madaile. Velká pochvala patří dětem za skvělou reprezentaci naší ŠD.

Ioannis Xenitidis

Foto florbalový turnaj:

Foto basketbalový turnaj:

KARNEVAL DĚTÍ 1.B, 19.2.2020

Karnevalové odpoledne plné masek, soutěží a zábavy.

Blanka Kokořová

PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ a VÁNOČNÍ HRY, 2.A A 4.A, 17.12.2019

Děti z 2.A a 4.A pekly v kuchyňce vánoční cukroví. A co si napekly, to si i snědly.

Anna Tenglerová

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ŠD, 10.12.2019

V rámci Dne otevřených dveří, který pořádala ZŠ Otická, měla i družina připravený svůj program. Dětský vánoční čaj a zdobení perníčků.

DĚTI Z 2.A V DOMĚ UMĚNÍ, 6.12.2019

Děti z 2.A navštívily animační program Domu umění – Bylo nebylo…cesta z lesa.

Anna Tenglerová

ČERTÍKOVÁNÍ, 1.B, 4.12.2019

Odpoledne plné čertů a čertic, čertovských tanců a soutěží. Děti z 1.B si užily parádní čertovské odpoledne. Soutěžily, tancovaly a čertovsky řádily.

Blanka Kokořová 

STRAŠIDÉLKOVÁNÍ – 27.11.2019:

akce pro děti ŠD a děti z MŠ

Celodružinová podvečerní akce pro děti z naší ŠD a děti z MŠ, které se zúčastnilo přes 60 dětí. Hodná strašidla připravila pro děti tajuplné úkoly. Bílá paní děti a rodiče vítala, Čarodějnice předváděla kousky se svými pavouky, paní Bubáková se s dětmi podělila o své malé bubáčky, u paní Dýňovnice se podávalo občerstvení a skládala dohromady rozpadlá dýně, u Hejkala se zpívalo a recitovalo a u Bludiček – to byl taneční rej. Na konci strašidelné stezky na děti čekala odměna a na zahřátí hrníček čarovného punče.

Všem dětem a rodičům děkujeme za účast.

vychovatelé ŠD

Těšíme se na příště – vychovatelé ŠD 🙂

Ranní tvoření v družině, 22.11.2019

Na ranní družince se neodpočívalo, ale s nadšením tvořily dárečky pro děti z MŠ.

Hana Dimčeva

OKO – edukační program, 4.B, 21.11.2019

Jak se vlastně žilo v době secese, čím bylo toto období zajímavé a jak se lidé oblékali? Všechny tyto zajímavosti jsme se dozvěděli a mohli také vyzkoušet na příjemně stráveném odpoledni v Obecním domě na edukačním programu.

Dagmar Bereiterová

Prvňáčci na Hlásce, 1.B, 20.11.2019

Ty nejmladší děti ze školní družiny vyšlapaly mnoho schodů, někteří museli překonat sami sebe a strach z výšky, ale zvládli to a čekal je krásný pohled na město Opavu, z výšky a do všech stran a do toho s modrou oblohou. Co bylo největším překvapením pro prvňáčky? Vidět obrovský vánoční strom, který z výšky vypadal opravdu „malinký“ 🙂 Děkujeme paní Sotolářové za umožnění prohlídky.

Blanka Kokořová

Tvoření ve výtvarném kroužku

Tvořili jsme s vánoční dekorace.

Anna Tenglerová

Puzzliáda, 18.11.2019

Děti 3. a 4. tříd soutěžily ve skládání puzzle a hádání o jakou pohádku jde.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Emoční kruh, 2.A a 2.B, 15.11.2019

Emoční kruh….jedno „družinové“ odpoledne jsme si zkoušeli výtvarně ztvárnit  radost, smutek, hněv, strach i pocit lásky….

Lenka Dubová a Anna Tenglerová

TVOŘENÍ V KROUŽKU ŠIKOVNÝCH RUČIČEK, 13.11.2019

 

Dagmar Bereiterová

Děti 2. tříd hledaly poklady malých skřítků, 12.11.2019

Lenka Dubová a Anna Tenglerová

Projektové odpoledne u třeťáků, 11.11.2019

Lenka Dubová

Bubáčkové odpoledne, 1.B, 11.11.2019

Odpoledne plné malých strašidýlek.

Blanka Kokořová

Strašidelný večírek, 2.A a 2.B, 6.11.2019

Ve středu 6. 11. 2019 jsme čarovali, hráli si a tancovali v rámci strašidelného večírku.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Medové odpoledne, 2.A a 2.B, 5.11.2019

Děti druhých tříd strávily družinové odpoledne s medovým příběhem.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

SBĚR PAPÍRU – VYHLÁŠENÍ

Nejlepší v kategorii tříd:
 1. místo:           třída 3.A  – celkem 1 365 kg
 2. místo:           třída 1.B – celkem 1 267 kg
 3. místo:           třída 2.A – celkem 580 kg
Nejlepší v kategorii jednotlivců:
 1. místo:           Viktorka Konečná (1.B  – celkem 473 kg)
 2. místo:           Adéla Přecechtělová (3.A – celkem 438 kg)
 3. místo:           Kristýna Obročníková (1.B – celkem 333 kg)
Dále nad 100 kg papíru přinesli:
 1. třída: p. učitelka Staňková
 2. třída: Matěj Mrůzek, Erik Maruszák
 3. třída: p. učitelka Škrabalová, Sofie Vítová, Lukáš Kraus
 4. /
 5. třída: Matěj Lazar

Celkem se nasbíralo 4 531 kg papíru.

Mnohokrát děkujeme všem, kteří nosili papír, ať ve větším či menším množství. Odměny děti dostanou po podzimních prázdninách.

Výhercům gratulujeme!

Třeťáci v Obecním domě, 3.A a 3.B, 22.10.2019

Děti z 3.A a z 3.B navštívily výstavu v Obecním domě. Dozvěděly se, co znamená slovo „secese“  a s tím spojené umění, architektura, oblečení a to formou skládaček, kvízů a pexesa.

Hana Dimčeva

Vybíjená školních družin, 22.10.2019

Tým naší školní družiny vyrazil na přátelské utkání ve vybíjené na ZŠ Šramkova, kde jsme soutěžili s ostatními dětmi z jiných školních družin. Užili jsme si pěkné sportovní odpoledne a příjemnou atmosféru celé soutěže. Za reprezentaci naší ŠD dětem děkujeme.

Blanka Kokořová

Podzimní tvoření prvňáčků, 1.A a 1.B, 14.10.2019

Nasbírali jsme si podzimní listí, usušili ho a pak společně  všichni prvňáčci dohromady vyráběli domečky pro ježky.

Blanka Kokořová a Ioannis Xenitidis

Pohádková stezka s Večerníčkem, 3.10.2019

Školní družina Otická připravila ve čtvrtek 3. října zábavné odpoledne pro děti a jejich rodiče pod názvem Pohádková stezka s Večerníčkem. Na děti čekaly úkoly a soutěže doprovázené pohádkovými postavami. Mája a Vilík prováděli děti pavoučí pastí, s Rákosníčkem se chytaly rybky, víla Amálka pletla věnečky, na překážkové dráze Vlk honil Zajíce, Krteček dětem ukázal, jak projít stezku po slepu. A bez Večerníčkovy čepice by se celá pohádková stezka určitě neobešla. Po splnění všech úkolů na děti čekala závěrečná odměna. Rodiče mohli doprovázet při plnění úkolů své děti nebo si posedět a dát malé občerstvení, na kterém se i sami podíleli. I přes chladné podzimní počasí byla velká účast jak dětí, tak spokojených rodičů a symbolicky jsme přivítali podzim ohněm a opékáním párků.

Všem děkujeme za účast a pomoc při celé akci. A těšíme se na další!

        kolektiv vychovatelů ŠD

1.B vyrazila na kaštany, 30.9.2019

Děti z 1.B vyrazily po obědě do Sadů Svobody sbírat kaštany. Sluníčko nám svítilo, vítr foukal a kaštany nám padaly ze stromů tak, že jsme je ani nestíhali sbírat. Užili jsme si krásnou procházku a podzimní přírodu v parku. V družině pak děti tvořily z kaštanů výtvory podle své fantazie.

Blanka Kokořová

Družinové závody na koloběžkách – 6. 5. 2019

V pondělí 6. května proběhly koloběžkářské závody dětí z naší školní družiny. I přes chladné počasí se na startovní čáře postavilo mnoho nadšených dětí, které si přišly zazávodit. Projeli jsme zkušebně trať a pak hurá na to!

VÝSLEDKY :

Kategorie 1. třídy:

1. místo: VILÉM PISKOŘ

2. místo:  MARTIN CEJTCHAML

3. místo: SAMUEL RÝŽ

Kategorie 2. třídy:

1. místo: ADÉLA STAŇKOVÁ

2. místo:  DENNY HULVA

3. místo: MATĚJ ŠKODA

Kategorie 3. – 4. třídy:

1. místo: ELIŠKA ŠVARCOVÁ

2. místo:  ANDREA ŠIMO

3. místo: ADAM VOJKOVSKÝ

Blanka Kokořová a Ioannis Xenitidis

Závěrečné kolo ligy miniházené, 3.B, 3.5.2019

V páteční dopoledne se naši malí házenkáři zúčastnili závěrečného kola v miniházené. Za celoroční snahu si dnes odnesli s sebou pohár a medaile. Děti ze 3.B je šly podpořit a skvěle fandily.

Blanka Kokořová

Reprezentace na keramické soutěži ŠD, 30.4.2019

V našem keramickém kroužku jsme se naučili nové techniky tvoření a to vše jsme zúročili na keramické soutěži školních družin, kde naše vybrané dívky získaly krásné stříbrné místo. Téma bylo – zvířecí mazlíčci. Holky se s tím parádně popraly a za stříbrné umístění byla obrovská radost. Gratulujeme!!!

Hana Dimčeva

Rej čarodějnic, 2.A, 2.B, 29.4.2019

Den před nálety čarodějnic jsme si i my užili Rej čarodějnic. Bylo velmi těžké zachytit naše malé čarodějnice, ale odpoledne bylo ve školní družině opravdu divoké….lety na koštěti, soutěže, chytání pavouků a pravá čarodějnická diskotéka.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Dopravní odpoledne na hřišti, 2.A a 2.B, 22.4.2019

Dopravní odpoledne na hřišti – děti si vyzkoušely jízdu na koloběžkách přes různé překážky. Zopakovaly si dopravní značky a po praktickém cvičení pak i zvládly dopravní kvíz v herně. Dopraváček se moc povedl a hlavně děti náramně bavil.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Za fotbalisty na stadion, 4. a 5. třídy, 17.4.2019

Ve středu 17. dubna jsme měli s kluky jedinečnou možnost exkurze fotbalového stadionu v Městských sadech, kde své domácí zápasy hraje Slezský FC. Děti měly i debatu s kapitánem mužstva, kterého se mohly ptát na vše, co je zajímalo. Viděly prostory stadionu, šatnu *A* mužstva a tréninkové plochy uvnitř areálu. Na závěr prohlídky měli kluci možnost si zakopat mezi sebou. Největší radost však přišla ve chvíli, kdy si hoši mohli plácnout se všemi hráči a udělat i společnou fotku. Děkujeme SFC a všem organizátorům, že se podíleli na splnění snu mnoha kluků!

Ioannis Xenitidis

Šel malý zajíček, nesl….., akce pro prvňáčky, 17.4.2019

Šel malý zajíček, nesl pytlík vajíček, dírka se v něm udělala, vajíčka se rozsypala….hledáme s prvňáčky čokoládová vajíčka. 1. A a 1.B

Tenglerová, Dubová

Velikonoční tvoření. 15.4.2019

Velikonoční tvoření ve výtvarném kroužku.

Tenglerová

Návštěva muzea – včelky, 2.A, 12.4.2019

Proč jsou včelky užitečné? Proč je musíme chránit? A co vlastně znamená přísloví „Jsi pilný jako včelka.“? To vše jsme se mohli dozvědět v pátek 12.4., kdy jsme s dětmi navštívili Slezské zemské muzeum.

Dagmar Bereiterová

Návštěva muzea – Velikonoce, 1.A, 11.4.2019

Navštívili jsme muzeum, kde byl pro nás připraven pestrý velikonoční program, hry i tvoření.

Anna Tenglerová

Zkoušeli jsme vypěstovat bylinky, 1.A, 1.B, 9.4.2019

Zkoušeli jsme si v družině vypěstovat bylinky, podařilo se…

Tenglerová, Dubová

Odpoledne plné soutěží, 3. – 5. třídy, 8.4.2019

Nejstarší děti ve školní družině si užily odpoledne, kde pro ně byly připraveny soutěže. Děti byly rozděleny do družstev a bojovaly o vítězné body. Avšak jen jeden tým byl tím vítězným….

Kokořová, Xenitidis

Tvořivé odpoledne s prvňáčky, 28.3.2019

Tvoříme s prvňáčky v družině, stříháme, malujeme, lepíme…

Tenglerová, Dubová

Okresní finále ŠD ve florbalu, 4. třídy, 25.3.2019

Po jarních prázdninách nás čekal další turnaj ve florbalu, tentokrát pro žáky 4. tříd. Vstup do turnaje nám vyšel skvěle a dlouhou dobu jsme se i drželi na 1. místě. Bohužel poslední 2 zápasy jsme prohráli a na skóre skončili na 4. místě ze 7 účastníků. Poděkování patří jak našim hráčům, tak i organizátorům za povedené a kvalitní turnaje.

Ioannis Xenitidis

Projektový den – Hra na drumbeny, 1.A, 25.3.2019

V rámci projektového dne jsme se vydali zahrát si na drumbeny. Prvňáčkům se vedlo skvěle.

Anna Tenglerová

Družinová liga v miniházené, 21.3.2019

Ve čtvrtek odpoledne vyrazil tým malých házenkářů na turnaj v miniházené na ZŠ Šrámkova. Naši borci hráli úžasně, že se jim tentokrát podařilo v každém zápase vyhrát nad soupeřem a celkově obsadili v tomto kole 1. místo!!! Těšíme se na další kolo.

Blanka Kokořová

Výlet do Aquaparku v Kravařích, 20.3.2019

Ve středeční odpoledne vyrazili třeťáci vlakem do Aquaparku v Kravařích, kde si užili odpoledne plné vodního dovádění v bazénu a na tobogánu.

Blanka Kokořová a Pavla Staňková

Animační program OKO – Kočárky, 2. a 4. třída, 20.3.2019

Návrat do dětských let. Ukázka pro děti i dospělé toho, s čím si hráli jejich rodiče a prarodiče.

Hana Dimčeva

Okresní finále ŠD ve florbalu, 3. třídy, 7.3.2019

Před jarními prázdninami jsme se zúčastnili turnaje ŠD pro 3. ročníky ve florbale. Turnaj byl pro tým ŠD Otická velmi úspěšný a bez jediné porážky jsme obsadili 1. místo!!!

Ioannis Xenitidis

Medové odpoledne v ŠD, 1. třídy, 5.3.2019

Děti z 1. tříd si pochutnaly na medových jednohubkách a povídaly si, jak med vzniká a jak je pro člověka zdravý.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Kroužek robotiky, 5.3.2019

V posledních únorových dnech jsme v kroužku robotiky dokončovali stavbu nových robotů z Lega a už se všichni moc těšíme, až se po jarních prázdninách pustíme do jejich programování a hraní 🙂

Ioannis Xenitidis

Odpoledne hlavolamů – nejstarší děti v ŠD, 3. – 5. třída, 28.2.2019

Čtyři týmy, čtyři obrazce, čas běží, kdo bude nejrychlejší v sestavení záludného ač na oko vypadajícího – jednoduchého obrazce? Časy a šikovnost dětí byly různé, ale hlavičky si potrápili všichni 🙂

Blanka Kokořová a Ioannis Xenitidis

Děti ŠD Otická se zúčastnily hudební soutěže školních družin, 27.2.2019

Lenka Dubová

Maškarní karneval, 2. a 4. třída, 21.2.2019

Týden v duchu Masopustu. Hodovali jsme, vyráběli masky, škrabošky a vše zakončili maškarním karnevalem, při kterém děti soutěžily. Při závěrečné diskotéce jsme se naučili tanec Makarena:-) a parádně si to užili.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Odpoledne na Střelnici, 3. třída, 20.2.2019

Středeční odpoledne třeťáci strávili na Sřelnici SVČO, kde pod vedením pana instruktora vyzkoušeli střelbu s laserových pušek. Děti si vyzkoušely i „biatlonovou“ variantu střelby, kdy po menší fyzické zátěži museli s přesností sestřelit pět políček biatlonového terče.

Blanka Kokořová

Maškarní bál, 1.A, 20.2.2019

Děti z 1. A si užily maškarní bál v družině, hrály hry a tancovaly. Nechyběla ani tombola a spousta dobrot.

Anna Tenglerová a Zdeňka Hájková

Povídání o ptáčcích, 2. a 4. třída, 18.2.2019

V rámci projektu Zdraví jsme si s dětmi povídali o ptáčcích, poznávali jejich život v přírodě, zkusili namalovat jedním tahem holoubka, vyrobit origami labutě. Děti si užily moc zajímavé odpoledne.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Soutěž „RISKUJ“ pro nejstarší děti v ŠD, 3. – 5. třída, 14.2.2019

Rozděleni do družstev – znalosti každého člena týmu se cení – určen jeden mluvčí za tým – otázky ze sportu, historie, zeměpisu, animovaných pohádek, Harryho Pottera – bojujeme o největší počet bodů….

Parádní soutěživé odpoledne při hře Riskuj.

Blanka Kokořová a Ioannis Xenitidis

Návštěva Solné jeskyně, únor 2019

Děti 2. a 4. tříd v průběhu měsíce února v rámci celodružinového projektu Zdraví navštíví Solnou jeskyni.

První návštěvy přinesly mnoho pěkných zážitků…..

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Projektové odpoledne v ŠD, VALENTÝNSKÉ ŠITÍ, 6.2.2019

Ve středeční odpoledne nás navštívila paní Hadámková, odborník z praxe – modního návrhářství. Strávila s dětmi celé odpoledne, kde jsme v rámci projektu vyráběli valentýnské dárky. Dětem byl vysvětlen postup šití srdíček a během celého odpoledne pracovaly na zadaném úkolu, který nebyl vůbec jednoduchý….práce s látkou, obkreslit na látku, vystřihnout, sešít, přišít poutko, knoflíčky…..ale, i hoši se s tím krásně poprali a hotová srdíčka byla jedno krásnější a originálnější, než druhé:-)

             

   

Blanka Kokořová a Pavla Staňková

Olympijské hry, 2. a 4. třídy, 2.2.2019

Projekt Zdraví se nesl v duchu zimních olympijských her. Děti se něco nového dozvěděly, vyluštily křížovky, zkusily sportovní disciplíny, metanou, hokej a závěrem výtvarně ztvárnily krasobruslení a sjezdové lyžování.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Poznáváme lidské tělo, 31.1.2019

Děti z 2. a 3. tříd pokračují v projektu Ve zdravém těle, zdravý duch….poznávaly části těla, jak fungují svaly, kosti….odpoledne plné hádanek, pohybových aktivit a jako bonus na závěr – vytvoření své vlastní kostry 🙂

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Pomazánkové odpoledne – 3. třída, 29.1.2019

Ve středeční odpoledne měly děti za úkol z domů přinést „zdravé“ pomazánky, které jsme pak společně mazali na pečivo a ochutnávali. Po vyhodnocení dětmi nejlepší pomazánky, naši malí kuchaři pokračovali ve svém kulinářském umění a napichovali si na špejle kousky zeleniny. Prožili jsme fajn odpolední atmosféru v družině. Všem rodičům děkujeme za pomoc s přípravou pomazánek.

Blanka Kokořová a Pavla Staňková

Florbalový turnaj ŠD, 28.1.2019

V pondělí 28. ledna se naše děti zúčastnily florbalového turnaje pro školní družiny, který byl určen dětem 2. tříd. Hrály celkem 2 skupiny, ze kterých postoupily dva nejlepší týmy do bojů o cenné kovy. Jelikož jsme v naší skupině skončili na 2. místě, hráli jsme v závěru o 3. místo proti ŠD ze ZŠ Englišova. Po vyrovnaném zápase, který v hrací době skončil 2:2, následovala střelba na bránu, kde zvítězila ŠD Englišova. Děti i přes 4. místo dostaly za svůj výkon medaile i diplom. Z turnaje jsme tak odcházeli spokojeni a nabití novými zážitky a zkušenostmi.

Ioannis Xenitidis

     

Ptáčci v zimě – akce pro nejmenší, 1. třídy, 28.1.2019

A o ptáčcích už také mnoho víme, hlavně to, jak se mají v zimě – projektový odpoledne pro děti z 1. tříd.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Práce dětí v kroužku keramiky

Projektové odpoledne – Oblečení v zimě, 1.A a 1.B, 23.1.2019

O tom, jak je důležité se v zimě dobře oblékat a dbát na své zdraví, jsme si povídali dne 23. 1. 2019 v rámci projektového odpoledne „Oblečení v zimě“.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Tvoření v ŠD

Po stopách a ze života medvědů, 21.1.2019

Akce dětí z 2. a 4. tříd – vydali jsme se po stopách ledních medvědů a poznávali zajímavosti z jejich života.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Zimní dovádění, leden 2019

Příspěvek z tisku – časopis OSTROJÁK, 12/2018

Předvánoční andělské tvoření v kroužku

V kroužku „šikovné ručičky“ si děti udělaly vánoční pohodu. Hrály si a vyráběly.

Dagmar Bereiterová

A další voňavé vánoční tvoření…

Děti z 2.A, 2.B a 4.A ve vánoční atmosféře tvořily. Role byly rozděleny. Mezitím, co holky tvořily, kluci si postavili robota z kostek.

Hana Dimčeva

 

Mikulášské čertování, 2.A, 2.B a 4.B, 6.12.2018

Děti oslavily Mikuláše ve školní družině odpoledním čertováním. Soutěžily a pořádně to protančily čertovskými tanci.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

Vánoční aerobik – soutěž ŠD, 3.12.2018

V pondělí 3. prosince jsme se zúčastnily soutěže „Vánoční aerobik“, která proběhla na ZŠ Vrchní v Opavě. Tanečně laděné odpoledne bylo prima a s děvčaty se budeme těšit na další ročník.

Dagmar Bereiterová

Tvoření v družině…

Každou volnou podzimní chvíli, vyrábíme dýni.

Ze zimy nám venku červenají líčka a v teple naší družinky, tvoříme vánoční přáníčka.

A ve výtvarném kroužku, od každého trošku…

Anna Tenglerová

Filmová noc v družině, 29. – 30.11.2018

Ze čtvrtku na pátek proběhla pro děti ze 4. a 5. tříd, které navštěvují školní družinu Filmová noc. Dohromady 31 dětí přespalo ve škole, kde jsme se dívali na dětmi vybrané a oblíbené filmy, hráli jsme schovku a taky jsme si dali stezku odvahy. Akce se moc povedla a těšíme se na příště.

Ioanis Xenitidis

Družinová liga miniházené

Děti naší školní družiny se zapojily i pro tento školní rok do družinové i školní ligy v miniházené. Držme jim palce, budou reprezentovat naši školní družinu po celý školní rok. A jak jim to jde? Jsou skvělá parta, co hrají pro zábavu!

Blanka Kokořová

Výtvarný ateliér, 2.B, 29.11.2018

Paní Kateřina Hájková pozvala děti z 2.B do svého výtvarného ateliéru, kde se děti na chvíli cítily jako opravdoví výtvarní umělci. Vyráběly krásná přáníčka a ozdobné svícny, které si pak odnesly domů.

Hana Dimčeva

Taky děti z 2.A navštívily o pár dní později výtvarný ateliér.

Dagmar Bereiterová

                   

Družinový turnaj v piškvorkách, 26.11.2018

V pondělní odpoledne se v prostorách naší školy uskutečnil mezidružinový turnaj v piškvorkách. Soutěžilo celkem 21 dětí ze tří školních družin. Po celkovém sečtení vyhraných utkání bylo vítězné pořadí:

 1. místo – ŠD B. Němcové
 2. místo – ŠD Otická
 3. místo – ŠD Šrámkova

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na příště!

Ioanis Xenitidis

První sněhové tvoření :-), 21.11.2018

Napadl nám první sníh! A už tu máme sněhuláky.

Hana Dimčeva

Bowlingové odpoledne, 3.B a 3.A, 14.11.2018

Třeťáci se vydali ve středeční odpoledne porovnat síly v bowlingu a užili si skvělé odpoledne.

Blanka Kokořová a Pavla Staňková

Pomazánkové odpoledne, 1.A a 1.B, 12.11.2018

Děti z prvních tříd si v odpoledním čase v družině užily pomazánkové odpoledne, kde si namazaly a ochutnaly pomazánky všech možných druhů.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Vitamínová bomba, 2.A a 2.B, 8.11.2018

Děti z 2.A a 2.B si samy donesly rozmanité suroviny a vyráběly saláty, dochucovaly piškoty a kompoty. Myslíme si, že si všichni pochutnali a báječně si to užili.

Hana Dimčeva, Dagmar Bereiterová

Strašidelná párty, 1.A, 5.11.2018

Odpoledne plné strašidel, tajuplných her, magických kouzel a soutěží si užily děti z 1.A.

Anna Tenglerová

Broučkiáda, 2.A a 2.B, 4.B, 5.11.2018

Za krásného podzimního počasí děti z 2.A, 2.B a 4.B zažily odpoledne ve školní družině v duchu „Broučkiády“. Děti soutěžily, hádaly slova z písmen, vytvářely housenku z listí, stavěly domečky pro broučky a na úplný závěr odpolední akce všechny broučky uložily k zimnímu spánku. Děti se moc těší, až na jaře budou broučky ze zimního spánku opět probouzet.

Hana Dimčeva, Dagmar Bereiterová

Drakiáda 3.B a 3.A, 31.10.2018

Ve středu odpoledne měly děti z 3.B a 3.A Drakiádu. Vítr foukal, draci se proháněli po modré obloze a děti si užily parádní odpoledne při pouštění draků.

Blanka Kokořová

Podzimní odpoledne ve školní družině, 1.A

Vybíjená školních družin, 25.10.2018

Čtvrteční odpoledne se děti naší školní družiny zúčastnily turnaje ve vybíjené na ZŠ Šrámkova, kde si zahrály s dětmi z jiných školních družin.

Blanka Kokořová

Jablíčkový den, 1.A a 1.B, 8.10.2018

Při „jablíčkovém“ odpoledni jsme hodnotili chutě a vůně různých druhů jablíček a ochutnávali jablečné pochoutky.

Anna Tenglerová a Lenka Dubová

Minizoo – děti z 1.A, 3.10.2018

Děti z 1.A se vydaly do Minizoo SVČO, kde je čekala cesta zvířecím africkým kontinentem..

Anna Tenglerová

Kreslíme budovy města Opavy – 3.B, 2.10.2018

Děti z 3.B se vydaly poznávat budovy města Opavy. Vzali jsme si s sebou papír a tužku a zkoušeli jsme budovy nakreslit.

Blanka Kokořová

Drakiáda s dětmi 2.A a 2.B, 5.10.2018

V páteční odpoledne děti školní družiny vyrazily pouštět draky. Počasí nám přálo, někteří draci vzlétli, někteří skončili ve stromech. Šikovní kluci ze 4.B pomohli uvízlé draky ze stromů dostat zpět dolů a mohlo se létat dál.

Hana Dimčeva a Dagmar Bereiterová

 

 ————————————————————————————

Atletický čtyřboj školních družin, 31.5.2018

Čtvrteční dopoledne patřilo malým atletům, kteří ve čtyřech atletických disciplínách reprezentovali naši školní družinu.

Blanka Kokořová

V pondělí 28.5.2018 proběhne ve školní družině Dětské odpoledne plné soutěží

více informací zde: Dětské odpoledne 28.5.2018

Fotografie z této akce, kterou provázelo krásné počasí, báječná nálada, spousta soutěží, odměn a hudby…

kolektiv vychovatelů ŠD

SBĚR STARÉHO PAPÍRU, 14. – 25.5.2018

Během těchto 14 dní bude před školní družinou přistaven kontejner, kde můžete nosit starý papír. Děti mohou soutěžit jak za jednotlivce, tak za celou třídu, kdo nasbírá nejvíce.

Svázané a zvážené balíky papíru můžete vhazovat rovnou do kontejneru. Množství se pak zapisuje do sešitu, který je umístěn v budově ŠD.

RAFTY NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE – 2.B, 16.5.2018

Že jsme malí? To nevadí!

Že nemáme dost síly pádlovat? To byste se divili!!!

Děti z 2.B prožily ve středu 16. května báječné odpoledne na Stříbrném jezeře, kde si vyzkoušely „jízdu“ na raftech. Počasí přálo a sil „rafťáků“ bylo tolik, že jsme projeli Stříbrné jezero křížem krážem, někteří se i vykoupali. Nadšení dětí bylo tak velké, že se ani nechtělo zpět na břeh….

Blanka Kokořová a Pavla Hanková

ZÁVODY V ORIENŤÁKU, 11.5.2018

V páteční odpoledne proběhly na školní zahradě Závody v orienťáku. Přes padesát dětí si vyzkoušelo běh terénem pomocí mapky a hledaly kontrolní stanoviště. Díky krásnému počasí, fandění kamarádů a rodičů se celá akce moc povedla a dětem se líbila!

Výsledky zde: Orienťák – výsledky

Blanka Kokořová a Magda Krasnokutská

Hliněná paráda – účast na keramické soutěži ŠD, 26.4.2018

Děti naší školní družiny se zúčastnily keramické soutěže, která letos byla na téma „Květinové království“.

Hana Dimčeva

DEN ZEMĚ – úklid města Opavy, 23.4.2018

I naše školní družina se zapojila v rámci Dne Země do úklidu města Opavy. I ty nejmenší děti pomohly posbírat to, co patří do kontejnerů a ne do trávy!

Jaro ve školní družině

Jak jinak si užít jara a kvetoucích pampelišek…

Hana Dimčeva

Vyhodnocení výtvarné soutěže ŠD, 16.4.2018

Naše  školní družina se zúčastnila výtvarné soutěže. V úterý 16.4.2018 proběhlo slavnostní vyhodnocení v OC Breda. Naše děti si odnesly „čestné uznání“ za účast na této soutěži.

                       

Anna Tenglerová

Velké včelí putování – Slezské muzeum, 16.4.2018

Děti z 1.B navštívily Slezské muzeum, kde pro ně byla připravena beseda o „Velkém včelím putování“. Děti si zasoutěžily, vyráběly a taky měly ochutnávku včelích produktů.

Hana Dimčeva

ZÁVODY NA KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH, 11.4.2018

Ve středeční odpoledne se děti školní družiny zúčastnily závodů na kolečkových bruslích v Sadech Svobody. Na start nastoupilo celkem 17 bruslařů, kteří si nejprve projeli trať a vyzkoušeli její náročnost. Všechny děti si sportovní odpoledne moc užily a závěrem závodů byli v