„Hola, škola volá“, aneb jak se učíme v 1. B

Máme za sebou první měsíc společné práce ve škole! Děti si zvykly na školní režim, našly si nové kamarády, navštěvují spoustu kroužků a mají plno aktivit také ve školní družině. Ve třídě se učíme vzájemně si pomáhat, spolupracovat ve skupinkách, sdílet s ostatními své zážitky a společně překonávat překážky v učení. V naší třídě se učíme číst metodou splývavého čtení (O, S, B, U, A). Při učení pracujeme všemi smysly a každé písmenko si náležitě užijeme. U písmenka „O“ jsme se vypravili na ostrov obra Olivera, kde jsme se vydali za pokladem a seznámili se s ovečkou Olinkou.  Druhé písmenko „S“ jsme si vyvodili pomocí písničky „To je velká paráda“. Syčeli jsme jako hadi a vyrobili si krásná mozaiková zvířátka. U písmenka „B“ nás čekalo překvapení. Naší třídě přišel „balík“. Následovalo foukání do bublifuku a soutěž, kdo udělá největší bublinu. Písmenko „U“ jako úsměv. Vyrobili jsme si smajlíky, pomocí kterých jsme písmenko ztvárnili. Písmenko „A“ jako akvárium. Zahráli jsme si na rybáře a pomocí udice jsme chytali písmenkové rybky. Přičemž jsme soutěžili, kdo jich pochytá nejvíce.

Učení nás baví a společně se těšíme na další měsíce v lavicích i mimo ně. Více fotek najdete v galerii.

K. Nyczová

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav