Výsledky testů SCIO žáků 9. tříd naší školy

Na podzim 2023 se naše škola zúčastnila Národního testování společnosti SCIO. Naše škola dlouhodobě dosahuje výborných výsledků zejména v matematice a osobnostně-studijních předpokladech (OSP). Matematická třída se již třetím rokem drží v matematice i OSP nad úrovní běžného českého osmiletého gymnázia, ale letos dosáhla velmi dobrých výsledků v matematice i sportovní třída 9.B, která výrazně předčila průměr tříd českých ZŠ a jen těsně nedosáhla nad úroveň kvarty osmiletého gymnázia. Nově testujeme také anglický jazyk. Ve škole máme hned několik dětí s jazykovou úrovní C1 a jsme rádi, že nejvíc je jich v 9.A, tedy běžné třídě s mírným humanitním přesahem. Nejlepších výsledků ve škole letos dosáhla Katka Bártová z 9.C, která dostala ocenění SCIO za nejlepší výsledek v kraji v testování z českého jazyka a zároveň druhý nejlepší výsledek v kraji v testování z matematiky.