BRLOH

Jestliže vyslovíte slovo BRLOH,  můžete se rozhodovat mezi těmito možnostmi:

  1. obec v okrese Český Krumlov

2. studánka u jezírka Brloh

3. medvědí brloh

4. matematická soutěž.

Tentokrát  čtvrtá odpověď je správná.

Jedná se o zábavnou týmovou soutěž plnou logických her a úloh a to pro žáky základních škol a nižších tříd gymnázií. Hra se skládá z pěti kol. Úspěšné týmy z prvních tří internetových kol se kvalifikují do semifinále. Ze semifinále postupuje 7 nejúspěšnějších  družstev do finálového kola konaného v Brně.

Za naší školu se této soutěže účastnilo 9 družstev, jedno z 6. C, 2 ze 7. C, 3 z 8. C a 2 z 9. C. Prvních tří kol se zúčastnilo 319 družstev. Všechna naše družstva postoupila do semifinále.

Do finále postoupilo družstvo 9. C ve složení Eliška Jüstelová, Katka Bártová, Anička Křížová a Valérie Kropáčová. Bohužel Valérie se nemohla zúčastnit brněnského klání a družstvo bylo oslabeno. A přesto toto družstvo vybojovalo první místo.

Žákyně Eliška, Katka a Anička si zaslouží velký obdiv.

P. Kleinová