Vyhodnocení výzvy Pěšky do škol

18. – 22. září se naše škola poprvé zapojila do celonárodní výzvy Pěšky do školy, které se účastnilo celkem 7 tříd a také část učitelů. Cílem akce je snížit počet aut ráno před školou a tím pádem zvýšit bezpečnost nejen dětí na tomto místě.

Ráno si děti zaznamenaly způsob, jakým se dostaly do školy. Pokud zdolaly cestu pěšky, na kole, koloběžce nebo hromadnou dopravou, získaly 1 bod. Pokud je přiváželi rodiče a vysadili je aspoň 5 minut cesty od školy, zapsaly si 0,5 bodu.

Po sečtení všech bodů ve třídě a přepočtení na jednoho žáky se třídy umístily následovně:

1. místo   6. A – 95 bodů               (167. místo v MS kraji)

2. místo   9. C – 94 bodů

3. místo   7. B – 93 bodů

4. místo   7. C – 89 bodů

5. místo   5. A – 87 bodů

6. místo   6. C – 86 bodů

7. místo   4. B – 77 bodů.

Děkujeme všem třídám, které se zapojily, výsledky byly vyrovnané. V rámci Opavy se zapojilo 46 tříd ze 7 škol a MŠ Šrámková se může pochlubit celorepublikovým prvenstvím. V rámci ČR se výzvy zúčastnilo 440 škol, naše škola si „došla“ pro 135. místo.

L. Lyková