Zima – projektové vyučování 2. B

„Čimčarára, čimčará,

vrabeček se nestará.

Zrnko bylo, zrnko bude,

na vrabečka vždycky zbude.

Čimčarára, čimčará,

vrabeček se nestará“.

Touto říkankou zahájili žáci II. B projektové vyučování na téma „Zima“. Povídali jsme si o ptácích, kteří od nás na zimu odlétají do teplých krajin a také o těch, kteří u nás zimu přečkávají. Vrabci a sýkorky se stali našim hlavním tématem.  Jejich zbarvení děti odhalily v početním obrázku. Společně jsme si zazpívali tři písničky a na jednu z nich jsme si také jako ptáčci zatančili. V zimě je důležité pečovat o své zdraví. Měli bychom se otužovat, sportovat, ale také dodávat tělu spoustu vitaminů. Že je ovoce našemu zdraví velmi prospěšné, vědí všechny děti naší třídy. Zdravou ovocnou dobrůtku si děti připravily samy pod dohledem paní učitelky, která dětem občas pomohla s těžkostmi krájení např. velkého ananasu. Jelikož zvonečkem všechno začíná, ale také končí, vyrobili jsem si na závěr pomocí „zmizíkové“ techniky dekorativní zvonečky, které budou zdobit prostory naší školy. (všechny jsou vloženy fotky v galerii)

Kateřina Nyczová