Den zdraví na 1. stupni

Jak zastavit krvácení? Jak ošetřit popáleninu? Jak se naučit relaxovat? Na tyhle a mnohé jiné otázky dokázali odpovědět naši lektoři, kteří navštívili naši školu dne 31.1.2019.

Žáci 1.- 4. ročníku tak měli možnost ve spolupráci s Českým červeným křížem naučit se dávat 1.pomoc, firma MK Fruit zase dala dětem ochutnat zdravé smoothie či je seznámila s významem badyánu a skořice pro naše zdraví. Paní učitelka Světnická naučila děti, jak odpočívat a také si vysvětlili, jak je odpočinek pro tělo i duši důležitý.  I ti nejmenší se zapojili a už si umí umýt správně ruce či využít telefonická čísla na tísňové linky.

Jen žáci 5.ročníků nebyli v budově školy, ale šli navštívit Muzeum ošetřovatelství ve Slezské nemocnici, kde se seznámili s historií ošetřovatelství a mohli tak srovnat, na jak vysoké úrovni dnešní medicína je.

Děkujeme všem lektorům za připravené lekce pro naše žáky.

Zdeňka Hájková a Pavla Staňková